Koučování

V koučování mám výcvik v NLP koučování vedeném ČNP Consulting (Iva Pondělíková) v letech 2006-2008. Dále výcvik systemického koučování u Hermés Group (František Matuška) v letech 2020-2021.

Metodu EMDR pro zpracování negativních vzpomínek jsem se naučil ve výcviku EMDR vedeným italskou společností pro EMDR a jsem členem české asociace.

Dnes je mnoho druhů koučování. Já se zaměřuji primárně na 2-3 druhy: profesionální koučování, life koučink a  zpracování neúspěchů a proher. To vše má svůj základ v mentálním koučinku na bázi systemiky.

Profesní, kariérový a mentální  koučink

Profesní a kariérový koučink je primárně zaměřený na profesní rozvoj klienta. Může domluveno jak individuálně tak i na základě domluvy s vedením firmy pro zaměstnance. Je vhodný spíše pro manažerské pozice pro správné využití nabitých dovedností.

Mentální koučink je zaměřený spíše na sportovní oblast pro využití již dosažených "fyzických" schopností.

Life koučink

Life koučink se zaměřuje na osobní rozvoj klienta a vychází z pozitivní psychologie. Na rozdíl od psychoterapie neřešíme větší psychické problémy či poruchy, ale zaměřujeme se na rozvoj klienta především v osobním životě.

Zpracování proher, neúspěchů a negativních zážitků

Každý zažije nějaký silný neúspěch, prohru nebo nějaký negativní zážitek, který může blokovat v další práci, sportovní činnosti nebo i pohledu na svět a na sebe. Ke zpracování využívám metodu zpracování traumat EMDR, jež se v anglosaském světě využívá nejen ke zpracování psychických traumat, ale právě i neúspěchů a negativních zážitků ve sportu, bnusinessu, armádě a jinde. Tyto negativní zážitky se mohou v mysli znovu a znovu vracet a tak blokovat v dalším výkonu (např. "trapný" gól pro brankáře, špatně kopnutá penalta, finanční ztráta v tradingu na burze a následná obava z dalších neúspěchů, špatná prezentace či porada ve firmě, špatně zahraná role na jevišti atd.).

Metoda EMDR je metoda neuro-biologická, kdy skrze stimulaci očních pohybů dochází ke zpracování silné negativní emoční stopy v mozku.


Reference pro koučování: Česká Pojišťovna, ČSOB - profesní koučink a výcvik "Koučování pro manažery", Nutricia Deva, AnFas a další.

Ceník

Profesní, kariérový a mentální koučink

1500,- Kč/1 hod

Life koučink

1500,- Kč/1 hod

Zpracování negativních zážitků EMDR

1500,- Kč/1 hod

Cestovné

Doba cesty: 500,- Kč za každou započatou hodinu cesty z Prahy a zpět dle Google-maps.

6 Kč/1 km